Czego szukasz?

1_Marka pojazdu

2_Model pojazdu

3_Rodzaj naprawy

Powrót do listy

10.01.2024

Mazda

Mazda, jedna z najbardziej cenionych marek samochodowych na świecie, zyskała uznanie i oddanie wielu kierowców dzięki swojemu niepowtarzalnemu podejściu do motoryzacji. Od momentu powstania w 1920 roku, japońska firma przeszła długą drogę, stając się symbolem innowacji, elegancji i doskonałej jakości. Zasłynęła nie tylko rewolucyjnymi technologiami, ale także charakterystycznym designem, który wyróżnia ją spośród tłumu na rynku samochodowym.

Historia Mazda Motor Corporation

Historia marki samochodowej Mazda jest pełna innowacji, wyzwań i sukcesów, które doprowadziły ją do pozycji jednego z najbardziej cenionych producentów na świecie. Początki japońskiej firmy opierały się na innej działalności i sięgają roku 1920, kiedy to w Hiroszimie, Japonia, Jujiro Matsuda założył przedsiębiorstwo Toyo Cork Kogyo. Wstępny okres dotyczył produkcji obrabiarek, lecz wkrótce firma zaczęła poszukiwać nowych ścieżek rozwoju.

Przełom nastąpił w latach 30., kiedy doszło do zwiększenia specyfikacji produkcji i Toyo Cork Kogyo rozszerzyło swoją działalność na tworzenie pojazdów. Pierwszym pojazdem samochodowym firmy był niewielki trójkołowy pojazd o nazwie Mazda-Go. Wraz z postępującymi latami firma zmieniała nazwę i kierunek działalności, aż ostatecznie w 1984 roku przyjęła obecną nazwę - Mazda Motor Corporation.

Jednym z kluczowych momentów w historii Mazdy było wprowadzenie rotacyjnego silnika Wankla do produkcji masowej. W latach 60. i 70. firma zdobyła uznanie dzięki modelom takim jak Mazda Cosmo Sport, które były wyposażone w innowacyjne jednostki napędowe.

W ciągu lat 80. i 90. Mazda skupiła się na budowaniu swojej pozycji na rynku amerykańskim, oferując modele takie jak Mazda MX-5 Miata, który stał się ikoną samochodową i jednym z najpopularniejszych roadsterów na świecie. Dużym powodzeniem cieszy się również Mazda CX.

W kolejnych dekadach Mazda kontynuowała rozwijanie zaawansowanych technologii, takich jak SKYACTIV, które mają na celu poprawę wydajności paliwowej i osiągów. Ponadto firma zyskała uznanie za design swoich pojazdów, zdobywając liczne nagrody za innowacyjne podejście do stylistyki.

W roku 2007 Mazda postanowiła obniżyć spalanie w swoich samochodach i na realizację tego celu dała sobie osiem lat. Firma jednak nie ukrywa, że wciąż stawia na rozwój silników spalinowych.

Dzisiaj Mazda to marka, która nie tylko produkuje niezawodne samochody, ale również stawia na kreatywność, zrównoważony rozwój i konsekwentne dążenie do tworzenia aut, które dostarczają radość z jazdy. Historia Mazdy to opowieść o przekraczaniu granic, eksploracji nowych kierunków i nieustannym dążeniu do doskonałości w świecie motoryzacji.

A jak wygląda struktura japońskiego producenta? W przeszłości, jak i obecnie, Mazda współpracowała z różnymi koncernami, jednak pozostaje jednym z nielicznych producentów samochodów o charakterze niezależnym.

Filozofia marki, czyli "Jinba Ittai"

Wartości, jakie Mazda reprezentuje, sięgają głębiej niż tylko mechaniczne osiągi jej pojazdów. Firma kładzie nacisk nie tylko na dostarczanie dynamicznych i ekscytujących doświadczeń za kierownicą, ale także na harmonię pomiędzy człowiekiem a maszyną. To podejście, znane jako "Jinba Ittai", co dosłownie oznacza "jedność jeźdźca i konia", jest rdzeniem filozofii marki i sprawia, że Mazda to nie tylko producent samochodów, ale również twórca emocji i wspomnień związanych z podróżowaniem.

Mazda Motor Poland

Mazda Motor Poland to rodzimy przedstawiciel japońskiej marki. Podmiot powstał w 2008 roku. Podkreśla, że skupia się na promowaniu ochrony środowiska i życia w harmonii z naturą. Siedziba importera mieści się w Warszawie.

Oferta ZMSerwis dla właścicieli aut Mazda

ZMSerwis oferuje naprawy sterownika skrzyni Durashift, naprawy ABS oraz pomp ATE MK100 dla modelu Mazda 2. Z kolei dla aut spod znaku CX-3, CX-5, Mazda 3, Mazda 5, Mazda 6, MX-5, RX-8 oraz Tribute prowadzimy naprawę systemów ABS. Zachęcamy do korzystania z oferty naszego warsztatu, a w przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.