Czego szukasz?

1_Marka pojazdu

2_Model pojazdu

3_Rodzaj naprawy

Powrót do listy
Nissan

27.02.2024

Nissan

Od skromnych początków ponad siedemdziesiąt lat temu po obecne innowacje w dziedzinie elektryfikacji i autonomii... Nissan kształtuje przemysł motoryzacyjny, wyznaczając nowe standardy w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Koncert uchodzi obecnie za jednego z czołowych producentów. Jak rozwijała się ta marka i jak kształtowała się jej pozycja w świecie motoryzacji?

Historia marki Nissan

Historia marki Nissan sięga daleko w przeszłość i jest pełna wyjątkowych wydarzeń oraz osiągnięć, które przyczyniły się do ugruntowania jej pozycji jako jednego z najważniejszych producentów samochodów na świecie.

Nissan wywodzi się z założonej w 1911 roku firmy Kaishinsha Motor Car Works, która później przekształciła się w Tobata Casting Co., a następnie w Kwaishinsha Motor Car Works. W 1934 roku, w wyniku fuzji z innymi japońskimi producentami samochodów, powstała marka Nissan Motor Co., Ltd., przyjmując nazwę od skrótu "Nippon Sangyo", czyli "japoński przemysł".

Po II wojnie światowej Nissan stał się kluczowym graczem na japońskim rynku samochodowym. Firma szybko odniosła sukces dzięki produkcji popularnego modelu Datsun, który zyskał uznanie zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

W latach 60. i 70. Nissan skoncentrował się na ekspansji na rynki międzynarodowe, otwierając fabryki i zakładając strategiczne partnerstwa. Model Datsun 510 stał się jednym z pierwszych sukcesów marki na rynku amerykańskim, otwierając drogę do globalnej ekspansji. Swojego czasu mógł się poszczycić najlepszym wynikiem sprzedażowym wśród modeli tego koncernu.

W kolejnych dekadach Nissan kontynuował rozwój i innowacje w dziedzinie motoryzacji. Modele takie jak Nissan Skyline, Z-Car, Maxima oraz Nissan Qashqai zyskały uznanie dzięki swojemu wyglądowi, wydajności i zaawansowanej technologii.

W ciągu lat Nissan nawiązał wiele strategicznych partnerstw, w tym z Renault i Mitsubishi, co doprowadziło do powstania Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance - jednego z największych sojuszy motoryzacyjnych na świecie.

W ostatnich latach Nissan zaangażował się w rozwój samochodów elektrycznych i autonomicznych. Przedsiębiorstwo wyprodukowało między innymi modele dostępne pod nazwą Leaf, pierwszy na świecie masowo produkowany samochód elektryczny, zapoczątkował rewolucję w branży motoryzacyjnej, podczas gdy innowacje w zakresie autonomii, takie jak ProPILOT, umożliwiają kierowcom korzystanie z zaawansowanych funkcji wspomagających jazdę.

Dzięki swojej bogatej historii, zaangażowaniu w innowacje i globalnej obecności, marka Nissan pozostaje jednym z wiodących producentów samochodów na świecie.

Znane i cenione modele aut Nissan

Na przestrzeni lat Nissan zaproponował kierowcom na całym świecie wiele uznanych modeli swoich pojazdów. Wśród najpopularniejszych należy wymienić między innymi:

Nissan Altima - popularny sedan klasy średniej, znany ze swojego komfortu, oszczędności paliwa i zaawansowanych technologii. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Nissana na rynku amerykańskim.

Nissan Rogue - samochód typu SUV, który zdobył ogromną popularność dzięki swojemu wszechstronnemu charakterowi, przestronności wnętrza i zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa. Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli Nissana na całym świecie.

Nissan Sentra - kompaktowy sedan, który jest ceniony za swoją ekonomiczną jazdę, stylowy design i bogate wyposażenie. Jest to jeden z najdłużej produkowanych modeli Nissana, cieszący się dużym uznaniem wśród klientów.

Nissan X-Trail - SUV klasy średniej, znany ze swojej wszechstronności, wygodnego wnętrza i doskonałej trakcji w terenie. Jest to jeden z flagowych modeli Nissana, który zdobył uznanie na całym świecie.

Nissan Juke - kompaktowy crossover, który wyróżnia się swoim odważnym i nietypowym designem, dynamiczną jazdą i zaawansowanymi funkcjami technologicznymi. Mimo swojego kontrowersyjnego wyglądu, Juke zdobył lojalne grono fanów i cieszy się popularnością na rynku europejskim i globalnym.

ZM Serwis - naprawy aut Nissan

Nasz warsztat zaprasza właścicieli aut marki Nissan do naprawy systemów ABS w kilku modelach. Zajmujemy się obsługą samochodów z linii Almera, GT-R, Micra, Navara, Note, Pathfinder, Primera, Qashqai oraz Teranno.