Czego szukasz?

1_Marka pojazdu

2_Model pojazdu

3_Rodzaj naprawy

Powrót do listy
Peugeot

19.04.2024

Peugeot - historia rozwoju i naprawa ABS Peugeot

Od ponad dwóch wieków marka Peugeot jest nieodłącznym elementem krajobrazu motoryzacyjnego, wpływając nie tylko na świat samochodów, ale także na historię przemysłu i kultury. Firma Peugeot zawsze kierowała się innowacją, wyrafinowanym stylem i pasją do doskonałości. Od klasycznych modeli, takich jak legendarny 205, po nowoczesne pojazdy elektryczne, marka Peugeot kontynuuje swoją ewolucję, pozostając wierną korzeniom, jednocześnie wkraczając w nowe dziedziny motoryzacji z odwagą i determinacją.

Marka Peugeot i jej historia rozwoju

Historia marki Peugeot ropzoczęła się w 1810 roku, kiedy Jean Pierre Peugeot założył zakłady mechaniczne w miejscowości Sochaux we Francji.

W 1898 roku wyprodukowano pierwszy samochód Peugeot - model o nazwie Serpollet-Peugeot, który był napędzany parą. Jednak to model Bébé z 1905 roku przyniósł Peugeotowi pierwszy sukces komercyjny. Bébé był lekki, zwrotny i dostępny dla szerszej grupy odbiorców, co zapoczątkowało erę popularności marki.

W latach 20. i 30. Peugeot zyskał renomę firmy produkującej auta luksusowe i sportowe, w tym legendarnego modelu 201, który był jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie pojazdów swojej epoki i który rozpoczął serię oznaczeń trzycyfrowych z zerem w środku. Po II wojnie światowej firma skoncentrowała się na produkcji masowych, kompaktowych pojazdów, w tym na kultowym modelu 203.

W 1959 roku Peugeot zastosował po raz pierwszy wentylator chłodnicy w swoim pojeździe, przystosowując auta na nadchodzące korki miejskie.

W ramach ciekawostki można dodać, że w 1968 roku Peugeot zagroził sprawą sądową polskiej marce FSO, która rozpoczęła eksport samochodu Warszawa, posiadającego modele 201/203/204. Francuzi zażądali zmiany oznaczenia na 223/224.

W latach 80. i 90. Peugeot kontynuował swoją ekspansję na rynki międzynarodowe, zdobywając popularność między innymi dzięki modelowi 205, który stał się jednym z najbardziej ikonicznych samochodów tamtej dekady.

W XXI wieku Peugeot poszerzył swoją ofertę o pojazdy elektryczne i hybrydowe, reagując na rosnące zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w motoryzacji. Marka konsekwentnie eksperymentuje z nowymi technologiami i stylem, co pozwoliło jej utrzymać się na czele innowacji w przemyśle.

Dziś marka Peugeot nadal cieszy się uznaniem zarówno za swoje dziedzictwo, jak i za nowoczesność, oferując klientom samochody charakteryzujące się stylowym designem, wysoką jakością wykonania oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

Znane i popularne modele marki Peugeot

Oto kilka popularnych modeli marki Peugeot z różnych okresów, które weszły do historii motoryzacji:

Peugeot 205 (1983-1998) - model 205 jest ikoną lat 80. i jednym z najbardziej kultowych samochodów marki Peugeot. Dostępny był w różnych wersjach nadwozia, w tym jako hatchback, sedan i kabriolet. Charakteryzował się kompaktowymi rozmiarami, lekką konstrukcją i doskonałymi właściwościami jezdnymi. 205 odniósł ogromny sukces zarówno na rynkach europejskich, jak i światowych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Peugeot 206 (1998-2009) - następca 205, model 206, kontynuował sukces poprzednika, oferując jeszcze większą różnorodność wersji nadwoziowych i silników. Był to popularny wybór w segmencie kompaktowych samochodów, cechujący się atrakcyjnym designem, ekonomicznymi jednostkami napędowymi i dobrą jakością wykonania.

Peugeot 307 (2001-2011) - model 307 był kolejnym ważnym pojazdem dla marki Peugeot, oferującym przestronne wnętrze, nowoczesny design i bogate wyposażenie. Dostępny był w różnych wersjach nadwozia, w tym jako hatchback, kombi i kabriolet. 307 cieszył się popularnością wśród klientów poszukujących komfortowego i wszechstronnego samochodu.

Peugeot 508 (od 2010 roku) - flagowy sedan marki Peugeot, który debiutował w 2010 roku. Charakteryzuje się eleganckim designem, wysoką jakością wykonania i zaawansowanymi technologiami. 508 oferuje również wersję kombi, która jest popularnym wyborem wśród klientów poszukujących przestronnego i stylowego samochodu do codziennej jazdy.

Peugeot 3008 (od 2009 roku) - kompaktowy crossover, który zdobył uznanie dzięki innowacyjnemu designowi, wysokiemu poziomowi wyposażenia i atrakcyjnym możliwościom personalizacji. 3008 oferuje wszechstronność i praktyczność typową dla segmentu SUV, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów i dynamicznych osiągów.

Wyszczególnione modele stanowią jedynie niewielki wycinek bogatej historii marki Peugeot i jej wkładu w świat motoryzacji. Każdy z nich wniósł coś wyjątkowego do dziedzictwa marki, zapewniając klientom niezapomniane doświadczenia za kierownicą.

Naprawy Peugeot w ZM Serwis

Warsztat ZM Serwis oferuje naprawy modeli Biper, Boxer, Partner. Specjalizujemy się w naprawach systemów ABS. Zachęcamy do korzystania z naszych usług, a w przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.