Czego szukasz?

1_Marka pojazdu

2_Model pojazdu

3_Rodzaj naprawy

Powrót do listy
honda

9.02.2024

Honda

Honda to japońska marka samochodów, która zdobyła światowe uznanie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, niezawodności i zobowiązaniu do doskonałości. Od momentu swojego powstania w 1948 roku, firma ta stała się symbolem jakości i precyzji w przemyśle motoryzacyjnym. W trakcie swojej długiej historii Honda przekształciła się nie tylko w producenta samochodów, ale także w lidera w dziedzinie innowacji, inżynierii i ekologii.

Poznamy więc tajemnice sukcesu marki, odkryjmy jakie wartości kierują jej działaniami oraz zastanówmy się w jaki sposób Honda dostosowuje się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Jak powstała Honda?

Historia marki samochodowej Honda jest pełna inspirujących przełomów, innowacji i zdobywania zaufania konsumentów na całym świecie. Została założona przez Soichiro Hondę w 1948 roku jako małe przedsiębiorstwo produkujące motorowery. Już wtedy Honda manifestowała ducha przedsiębiorczości i zamiłowanie do innowacji.

W latach 50. Honda zdobyła uznanie jako producent wysokiej jakości motocykli. Model Super Cub z 1958 roku stał się jednym z najpopularniejszych motocykli w historii, podkreślając reputację marki jako dostawcy niezawodnych i ekonomicznych pojazdów dwukołowych.

W kolejnej dekadzie Honda zaczęła aktywnie eksportować swoje produkty, w tym motocykle, na rynek międzynarodowy. To był ważny krok w kierunku globalizacji marki. Pomimo sukcesu w branży motocyklowej, Honda pragnęła poszerzyć swoją ofertę. W 1963 roku firma wprowadziła swój pierwszy samochód – model T360, małą ciężarówkę.

Honda Civic i Accord

Wprowadzenie modelu Honda Civic w 1972 roku było kamieniem milowym dla marki. To kompaktowe auto zdobyło popularność dzięki oszczędności paliwa i niezawodności, co umocniło pozycję Hondy na rynku samochodowym. Kolejnym sukcesem Hondy był model Accord, który zadebiutował w 1976 roku. Ten średniej wielkości sedan szybko zdobył uznanie za jakość, komfort i oszczędność.

W latach 80. Honda zaskoczyła branżę motoryzacyjną wprowadzeniem technologii VTEC (Variable Valve Timing and Lift Electronic Control System), co pozwoliło na zwiększenie mocy silników przy jednoczesnym zachowaniu efektywności paliwowej. Marka zaprezentowała w 1990 roku model NSX, który ustanowił nowe standardy w dziedzinie samochodów sportowych. Zbudowany z wykorzystaniem zaawansowanych materiałów, był także jednym z pierwszych pojazdów z aluminium.

Honda w XXI wieku

Honda zaangażowała się w rozwijanie technologii ekologicznych, wprowadzając hybrydowy model Insight w 1999 roku. Później, Honda Civic Hybrid i Honda Accord Hybrid zyskały uznanie za osiągi i efektywność paliwową.

Obecnie Honda kontynuuje swoje zaangażowanie w innowacje, wprowadzając modele hybrydowe i elektryczne. W ostatnich latach firma zacieśniła również współpracę z innymi producentami, dążąc do rozwijania autonomicznych technologii i samochodów zasilanych energią elektryczną.

Honda, jako marka, utrzymuje swoją pozycję jako lider w dziedzinie technologii, innowacji i ekologii, trwale wpisując się w historię przemysłu motoryzacyjnego.

W służbie ekologii

Honda odgrywa istotną rolę w kształtowaniu bardziej ekologicznego przemysłu motoryzacyjnego poprzez różnorodne inicjatywy, technologie i zobowiązania do zrównoważonego rozwoju. Bynajmniej działania te nie ograniczają się do pielęgnacji zieleni. Honda jest aktywnie zaangażowana w rozwijanie technologii paliwowych, takich jak wodorowe ogniwa paliwowe. Model Honda Clarity Fuel Cell, oparty na technologii wodorowej, stanowi próbę stworzenia zrównoważonych alternatyw dla konwencjonalnych napędów spalinowych.

Konsekwentne dążenie do zwiększania efektywności paliwowej to kluczowy element strategii Hondy. Wprowadzenie zaawansowanych silników i technologii, takich jak systemy VTEC czy program Eco Assist, pomaga zminimalizować zużycie paliwa.

ZM Serwis zaprasza miłośników Hondy

Nasz warsztat świadczy naprawy dla właścicieli aut marki Honda. Konkretnie mowa o modelach Accord, Civic i CR-V. W każdym z tych przypadków zajmujemy się naprawą systemu ABS w pojeździe, a w Civicach z lat 2006-2011 oferujemy również naprawę I-Shift. Zachęcamy do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.