Czego szukasz?

1_Marka pojazdu

2_Model pojazdu

3_Rodzaj naprawy

Powrót do listy

9.02.2024

Hyundai

Hyundai, jako dynamiczna siła w globalnym przemyśle motoryzacyjnym, nie tylko definiuje nowe standardy dla samochodów, ale także podkreśla potencjał innowacji, designu i jakości. Od swoich skromnych początków w 1967 roku jako lokalny producent samochodów w Korei Południowej, Hyundai przekształcił się w jednego z największych graczy na światowej scenie motoryzacyjnej. Czas więc na fascynującą podróż przez historię marki, zgłębiając kluczowe momenty, modele i filozofię, które uczyniły Hyundai jednym z najbardziej wpływowych i cenionych producentów samochodów na świecie. Sprawdźmy jak firma ewoluowała, by nie tylko sprostać oczekiwaniom współczesnych kierowców, ale także stać się prekursorem w dziedzinie ekologicznych technologii, designu i wydajności.

Narodziny marki Hyundai

Historia marki Hyundai to opowieść o skromnych początkach, trudnych wyzwaniach i nieustannym dążeniu do doskonałości, co przyczyniło się do jej transformacji w potężne przedsiębiorstwo na światowym rynku motoryzacyjnym. Hyundai Motor Company został założony w 1967 roku. Siedem lat później firma wprowadziła do produkcji swój pierwszy samochód, model Pony, który miał stać się kamieniem milowym dla marki.

W ciągu następnych dziesięcioleci Hyundai skupił się na rozbudowie swojej oferty i zdobyciu uznania na rynku koreańskim. Wprowadzenie modelu Excel w 1985 roku przeniosło markę na światowe salony samochodowe, zwracając uwagę na stosunek jakości do ceny.

Ekspansja międzynarodowa

W latach osiemdziesiątych XX wieku Hyundai podjął ambitne działania na arenie międzynarodowej, ekspandując swoją obecność na rynkach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Mimo, że początkowo spotykał się z pewnym sceptycyzmem co do jakości, Hyundai szybko zyskał uznanie dzięki konkurencyjnym cenom i solidnym pojazdom.

Marka kontynuowała rozwój, wprowadzając do swojej gamy modele o nowoczesnym designie i innowacyjnych funkcjach. Wprowadzenie dziesięcioletniej gwarancji na samochody w latach 90. było przełomem, budując zaufanie klientów do niezawodności i trwałości pojazdów.

Na początku XXI wieku Hyundai skoncentrował się na budowie reputacji poprzez projektowanie atrakcyjnych i dobrze wyposażonych pojazdów. Model Sonata i SUV Santa Fe oraz inne SUV-y Hyundai zdobyły dużą popularność na rynku, co przyczyniło się do umocnienia pozycji wśród konkurencji. Natomiast jeśli chodzi o zatrudnienie, z danych na 2022 rok wynika, że w Hyundai pracuje około 120000 osób.

Zrównoważony rozwój i technologie przyszłości

Hyundai coraz bardziej angażuje się w rozwój ekologicznych technologii, wprowadzając modele hybrydowe, elektryczne i wodorowe. Przykłady to nowy Hyundai Kona Electric czy Hyundai Nexo z napędem wodorowym. Firma konsekwentnie zdobywa uznanie za swoje innowacje, zdrową relację jakości do ceny, zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju i oferowanie najwyższej jakości aut oraz promocyjne warunki finansowania.

Hyundai nieustannie stawia sobie wyzwania, starając się być prekursorem w dziedzinie motoryzacji, oferując nowoczesne technologie, ekologiczne rozwiązania i nowatorskie podejście do projektowania. Marka ta nadal ewoluuje, pozostając ważnym elementem w globalnym przemyśle motoryzacyjnym.

Popularne modele Hyundai

Hyundai, jako firma motoryzacyjna, zyskała popularność dzięki kilku udanym modelom, które zdobyły uznanie konsumentów na całym świecie. Wśród nich warto wymienić:

Hyundai Sonata - jedno z najbardziej rozpoznawalnych "nazwisk" wśród modeli Hyundai. Od debiutu w 1985 roku, stała się symbolem stylu, komfortu i zaawansowanych funkcji.

Hyundai Tucson - zdobył ogromną popularność jako stylowy, wszechstronny i niezawodny SUV. Zdolność do radzenia sobie zarówno w miejskich warunkach, jak i na trasie terenowej sprawiły, że stał się bestsellerem w segmencie SUV-ów.

Hyundai Kona - kompaktowy crossover, który przyciąga uwagę swoim dynamicznym wyglądem i praktycznością. Jego niewielkie rozmiary, łączone z funkcjonalnością, sprawiają, że jest atrakcyjnym wyborem dla miejskich kierowców.

Oferta ZM Serwis dla pojazdów marki Hyundai

Nasz zakład oferuje naprawy dla aut Hyundai z modelów Accent, Atos, Getz, i10, i20, i30, iX20, Kona, Matrix, Santa Fe oraz Sonata. W przypadku wszystkich tych pozycji możemy zająć się naprawą systemu ABS, odpowiedzialnego za zapobieganie blokowaniu kół podczas ostrego hamowania. Zadbajcie Państwo o swoje zdrowie i skorzystajcie z naszego wieloletniego doświadczenia!