Czego szukasz?

1_Marka pojazdu

2_Model pojazdu

3_Rodzaj naprawy

Powrót do listy
Marcedes Benz

27.02.2024

Mercedes Benz

Marka Mercedes-Benz to synonimu luksusu, innowacyjności i doskonałej jakości inżynierii motoryzacyjnej. Od momentu narodzin tej renomowanej marki, kształtuje ona nie tylko krajobraz motoryzacyjny, lecz również definiuje standardy w dziedzinie komfortu, bezpieczeństwa i wydajności. Co warto o niej wiedzieć?

Historia marki Mercedes Benz

Historia marki samochodowej Mercedes-Benz sięga lat 80. XIX wieku, kiedy to Carl Benz, niemiecki inżynier i wynalazca, zrewolucjonizował przyszłość motoryzacji, prezentując światu swoje pierwsze pojazdy napędzane silnikiem spalinowym. Jego trójkołowy pojazd zwany "Benz Patent-Motorwagen" uznawany jest za pierwszy samochód w historii, co stanowiło kamień milowy w rozwoju transportu i technologii.

Nieco później, w 1889 roku, Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach również odegrali kluczową rolę w historii motoryzacji, konstruując pierwszy samochód z silnikiem spalinowym, który stał się prototypem współczesnego samochodu. Ich prace nad pojazdami napędzanymi silnikami spalinowymi były niezależne od osiągnięć Carla Benza, jednak obie innowacje legły u podstaw powstania marki Mercedes-Benz.

Pierwszy raz termin "Mercedes" pojawił się w 1901 roku, kiedy to Emil Jellinek, austro-węgierski przedsiębiorca, zlecił firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (założonej przez Gottlieba Daimlera) produkcję samochodu nazwanego na cześć swojej córki, Mercedes Jellinek. Samochód ten, o rewolucyjnym na owe czasy designie i osiągach, szybko zyskał uznanie i stał się symbolem luksusu i prestiżu.

W 1926 roku, połączenie firm Benz & Cie. oraz Daimler-Motoren-Gesellschaft zaowocowało powstaniem marki Mercedes-Benz, która połączyła w sobie dziedzictwo i osiągnięcia obu pionierów motoryzacji – Carla Benza i Gottlieba Daimlera. Od tamtej pory marka Mercedes-Benz kontynuowała swoją drogę, stając się synonimem luksusu, innowacji i doskonałej jakości inżynierii motoryzacyjnej.

Najpopularniejsze modele Mercedesa

Przez dziesięciolecia Mercedes-Benz wprowadzał na rynek wiele ikonicznych modeli, które zyskały ogromną popularność i stały się symbolem prestiżu, luksusu oraz doskonałej jakości. Oto kilka najbardziej znanych i cenionych modeli Mercedesa na przestrzeni lat:

Mercedes-Benz 300 SL "Gullwing" (1954-1963): Zaprojektowany jako samochód sportowy, 300 SL "Gullwing" zyskał sławę dzięki charakterystycznym drzwiom skrzydłowym otwieranym do góry. Był to jeden z najbardziej pożądanych samochodów swojej epoki, znany ze swojego wyjątkowego wyglądu i osiągów.

Mercedes-Benz W123 (1976-1986): Ten model, dostępny jako sedan, kombi, coupé i cabriolet, był jednym z najbardziej udanych samochodów Mercedes-Benz w historii. Znany z niezawodności, trwałości i komfortu jazdy, W123 stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki.

Mercedes-Benz 190 (1982-1993): Ten kompaktowy sedan, znany również jako "Baby Benz", był odpowiedzią Mercedesa na rosnącą popularność luksusowych samochodów kompaktowych. Zdobył uznanie dzięki swojej solidnej konstrukcji, eleganckiemu wnętrzu i wyrafinowanym osiągom.

Mercedes-Benz W124 (1984-1993): Kolejna generacja luksusowych sedanów i kombi, W124, kontynuowała sukces swojego poprzednika, W123. Znany ze swojej solidności, trwałości i zaawansowanej technologii, W124 ugruntował pozycję Mercedesa jako producenta wysokiej jakości samochodów.

Mercedes-Benz SLK (1996-2019): Ten model kompaktowego roadstera był popularny ze względu na swoje zwrotne prowadzenie i elegancki, składany dach. SLK przyciągał uwagę kierowców ceniących styl, wygodę i dynamiczną jazdę.

Mercedes-Benz E-Class (od 1993 roku): Seria E-Class jest jednym z najważniejszych i najbardziej popularnych modeli Mercedesa. Dostępna w różnych wersjach nadwozia, w tym sedan, kombi, coupé i cabriolet, E-Class oferuje luksus, wygodę i zaawansowane technologie.

Mercedes-Benz C-Class (od 1993 roku): Kompaktowy sedan C-Class jest jednym z bestsellerów marki. Znany ze swojego eleganckiego designu, dynamicznej jazdy i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, C-Class przyciąga klientów na całym świecie.

Powyższe modele reprezentują tylko część bogatej historii i dziedzictwa marki Mercedes-Benz, która stale ewoluuje, wprowadzając na rynek nowe innowacje i dostosowując się do zmieniających się potrzeb klientów.

Samochody osobowe Mercedes - oferta ZM Serwis

Warsztat naprawy aut ZM Serwis oferuje naprawę kilkunastu modeli aut marki Mercedes Benz. Chodzi konkretnie o modele A-Klasa, B-Klasa, C-Klasa, E-Klasa, G-Klasa, ML, S-Klasa, Sprinter, Vaneo, Vito/Vario/Viano oraz X-Klasa. W zakresie naszych usług znajdziecie Państwo naprawę systemu ABS, naprawę sterownika skrzyni biegów oraz wybieraka skrzyni biegów.